Фичо ќе направи едноставен десерт со подлога од бисквити и крем со Нутела.

Подготовка

Чекор 1: Чајните колачиња сомелете ги со блендерот. Измешајте ги со кафеавиот шеќер и путерот од кикирики и смесата префрлете ја во теглата за послужување.

Чекор 2: Со миксер изматете ги белките со шеќерот, додадете ја Нутелата и кршените лешници.

Чекор 3: Наполнете ја теглата со кремот и ставете ја во фрижидер да се разлади.

СОВЕТ: Сервирајте во чаша или во тегла, па однесете ја на подарок.