Подготовка:

1. Во длабоко тенџере се ставаат макароните со вода да се сварат. Откако ќе се сварат се мијат со ладна вода и се ставаат сите состојки.
2. Најпрво се става сечканата краставица, варениот сечкан компир, сечкани варени јајца, ситно насецкан кромид и сецканиот домат.Сето ова се промешува.На крајот сите состојки се сврзуваат со мајонез. Се става сол,и црн бибер по вкус. Салатата се става во фрижидер убаво да олади и се сервира.

Пријатно јадење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани