Зрелите смокви се мијат убаво, им се вадат рачките и се сечат на парчиња, од прилика 4-5 парчиња од една смоква, се стааваат во длабоко тенџере и се додава шеќерот и водата. Се варат на тивок оган додека смоквите не почнат да се распаѓаат при крајот се додава ванилата и на врв на ножот лимонтуз кој ке помогне подобро да се желира џемот. Готовиот џем веднаш се истура во тегли и секое тегло се затвора убаво и се превртува за да се затвори убаво и потоа се редат на темно место.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови