Подготовка

1. Во сад на тивок оган ставете го маслото и исецканото лукче. Пржите 2-3 минути, па додадете го брашното и промешајте убаво. Овде додадете го доматното пире и почекајте да зоврие, а потоа додадете ја и водата.

2. Во друг сад ставете ги меленото месо, оризот, јајцето, лебните трошки и зачините и промешајте убаво, а потоа формирајте ќофтиња и пуштајте ги едно по едно во зовриеното доматно пире. Додадете зачини по желба. Оставете да се вари на среден оган околу 30 минути.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани