Подготовка:

1. Брашното, семињата и солта измешајте ги. Додадете масло и вода и замесете тесто.
2. Тестото положете го во тава обложена со хартија за печење. Потпечете го 10 минути во згреана рерна на 180 степени.
3. Потоа извадете го, наредете домат, исечен на парчиња, наросете оригано, па ставете печурки, кулен и моцарела. Всушност, зајрето може да биде по ваш вкус. Јас наместо кечап ставив домат, зашто така ми е повкусно, но вие можете и доматен сос, доматно пире итн. Тестото е многу вкусно и здраво, и добивате вкусен, а не толку калоричен појадок. На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови