1. Се замесува компактно тесто од сите состојки.
2.Се сучи кора и се вадат ѕвездички или се прават разни форми. Правев ѕвезди и ги преливав со бела глазура, а некои ги лепев по две со еурокрем.
Секако се превкусни и ароматични кои пленат при првото залаче.
4. Се ставаат на хартија во плех од рерна и се печат на 160С-да поруменат 10мин.

Глазура-сок од 1 портокал и шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани