Краставиците и кромидот исецкајте ги ситно или изрендајте ги на ренде, додадете ги сите преостанати состојки и убво промешајте се да се соедини.
Многу убава и освежителна салата нарочито кога е топло.
Нарочито со една чашка мастика како оди ))))

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови