Што имаш во фрижидерот, исечкај, измешај, испечи и уживај.

Подготовка:
1. Краставичките, пиперките, сирењето, кашкавалот и сувомеснатото измешајте ги.
2. Во подлабок сад изматете ги јајцата, додајте ги течните состојки, промешајте, додајте ги двата вида брашно и пецивото и убаво измешајте. На крајот додајте ги исечканите состојки. Промешајте. Горе наросете со бел и црн сусам (по желба).
3. Печете во загреана рерна на 200 степени, приближно 45 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови