Ставаме вода да зоврие и потоа ги додаваме шпагетите да се сварат според упатството на пакувањето
Загреваме тавче со малку зејтин и ја додаваме сланината. Откако ќе зарумени ја додаваме неутралната павлака додека не зоврие.
Откако ќе зоврие го додаваме кашкавалот, солта и црниот бибер и оставаме да се крчка околу 20-тина минути.
Пријатно јадење!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови