Рецептот го добив од сестра ми. Ми го кажуваше постојано како нејзин омилен.
Решив да го приготвам, а впечатокот да го споделам со вас.

Во загреано маслиново масло ги запржуваме шери патлиџанчињата.
Не пржиме долго за да останат цели. Го додаваме ситно сецкано лукче.
Штом добие стаклена боја го додаваме и босилекот и благо промешуваме.
Се додава пирето од домати.
Замешуваме да се соедини и зачинуваме со сол и бибер.

Забелешка
Во оргиналниот рецепт стоеше дека босилекот треба да биде само искинат на ливчиња, така на јадро, а јас го исецкав на ситно.
Тука ја направив грешката, зашто при пржењето, босилекот се стопи.
Значи како поука следниот пат ќе ги ставам цели листови.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови