Ги лупиме краставиците и ги сечкаме на коцкички. Исто и доматите. Посолуваме и ставаме зејтин. Убаво промешуваме и одозгора посипуваме со ренданото сирење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови