Испечати

Шопска салата

Шопска салата

Состојки

  • 2 краставици
  • 4 домати
  • 100 грама рендано сирење
  • прстфат сол
  • 50 мл зејтин

Подготовка

Ги лупиме краставиците и ги сечкаме на коцкички. Исто и доматите. Посолуваме и ставаме зејтин. Убаво промешуваме и одозгора посипуваме со ренданото сирење.