Шведски ќофтиња или ќофтиња што се служат во рестораните на Икеа. Името и не е толку важно, важно е дека се вкусни и вреди да се пробаат.
Прво ги вариме компирите во солена вода. Се лупат, се ладат и се рендаат. Кромидот ситно се сецка и се запржува. Оладен се додава кон компирите.
Млекото и презлата се мешаат заедно и се додават и тие кон смесата. Се додава и месото, јајцето и зачините. Се заедно се меша.
Се прават ќофтиња со дијаметар од 5 сантиметри и се оставаат да одстојат во фрижидер половина час. Се пржат на тивко.

За сосот, павлаката за готвење со соја сосот се ставаат на тивок оган и постојано се меша. Кога ќе зоврие се трга на страна.
Пред служење се полеваат ќофтињата со сосот. Како додаток со ќофтињата најдобри се варени млади компири.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови