Бисквит
Одвојте ги белките од жолчките и прво изматете ги белките во цвст снег. Посебно се матат жолчките со шеќерот. Потоа во смесата со жолчките се додаваат маслото, млекото, 2 пакувања прашак за пециво и брашното. Ова убаво се мати, па се додаваат изматените белки.
Смесата се дели на 2 дела.
Во првиот дел се додава 2 лажици какао, а другиот дел останува бел.
Се печат посебно 2 кори на 180 степени и откако ќе се изладат се делат на 4 кори. Кај мене белиот пандишпан излезе малку потанок, па не го поделив.

Крем
Се вари 1 л млеко со разматеното брашно и густинот, шеќерот, ванилите и гризот. Откако ќе се излади се додава 1 цел и уште пола маргарин се мати и смесата се дели на 2 дела. Во едниот дел се додава истопена чоколада, а во другиот сок од 1 исцеден лимон.

Филување
Се филова на овој начин - прво оди црн пандишпан - бел крем - бела кора - темен крем - црн пандишпан - бел крем - бел пандишпан - црн крем. Се украсува со шлаг крем од Полимарк.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови