Квасецот со шеќерот се остава да кисни. Потоа заедно се меси со брашно, сол, масло и се остава 15 мин. Тестото се дели на 3 дела. Во првиот дел се става 2-3 л црвена пипер, во вториот сирење и во третиот спанаќ. Секое обоено тесто се дели на 2 дела . Се сучи голема кора од спанаќ, над неа се става кората со сирење и со пипер , се прават форми и се остават да киснат, се мачкат со јајце и сусам.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови