Прво измиете го компирот, морков излупете го, исечкајте го и сварете ги.
Потоа компирот излупете го и исечкајте го и спојте го со морковот и грашокот.
Зачинете и добро промешајте.
Потоа извадете во чинија и ставете од павлаката и ориганото.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани