1 Измиениот домат и краставица ги сечеме на парчиња. На парчиња се сече и авокадото и младиот кромид.

2. Кон ова се додава руколата и пченката. Се посолува, се додава сок од лимон и маслинов зејтин и салатата е готова.
Здраво и вкусно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови