Подготовка:

1. Сварете го грашакот. Во тава ставете ситно сечен кромид и морков, пржете, додајте мелено месо,се заедно пропржете. Меленото месо додајте го во тавата со грашок.
2. Додајте домати и варете чорба уште 15минути. На крај посолете, додајте црн пипер и зачини по желба. Ставете ситно сечен магдонос.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани