Вчера после работа ми се јадеше нешто благо. Се прашував што можам да спремам за 15 минути со тоа што имам по дома и излезе следнава ужинка за мали и големи.

Се вари гризот со млекото, шеќерот и какаото. Како смесата згуснува, полека се додава сокот од портокал. Кога на крајот ќе се добие густа смеса, тенџерето се трга од оган и се додаваат путерот и оревите.

Вуала!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани