Желето се подготвува по упатството на кесичката и се става на дното од чашата. Над желето се става една лажица од корнфлексот, па една лажица малини и одозгора се става изматена слатка павлака.Се завршува со некоја малина.
Прекрасен вкусен десерт со кој ќе ги израдувате дечињата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани