Во вангла се мешаат сите состојки. Ги оставаме во ванглата околу 3-4 часа, повремено промешувајќи. Потоа течноста се процедува низ цедалка за чај. Се тура во шише и се служи. Од оваа количина излегува 1 литар ликер. На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови