Подготовка:

1. Во кацерола на оган ставете го млекото. Додајте вода и просото и оставете да се вари на тивко, по потреба додавајте вода. Јас не ја ставам цела вода.
2. Кога е при крај варено просото, треба да е како густа смеса, па тогаш ги додаваме какаото или несквикот. Доставаме и мед и чоколадото, мешаме да се растопи. Ова последното го додаваме кога садот е тргнат од оган.
Откако сервирам, додавам граноли и благо промешувам. Појадокот ми е одличен,а плус и здрав
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови