Во тенџерче ги ставаме еуро кремот и чоколадите искршени на коцки на тивок оган да се растопат. Мешаме додека не се растопи и изедначи смесата. Потоа ги додаваме и исечканите лешници. Промешуваме и со мала лажичка полниме од смесата во хартиените корпи. Ги ставаме чоколатцата во фрижидер да се стегнат и послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови