Бананата и авокадото излупете ги и исечете ги на помали парчиња. Ставете ги во блендер и додајте ги и останатите состојки. Блендирајте ги додека добиете изедначена смеса.
Готовото смути истурете го во чаши и послужете го.
Совет
-Кога ќе е готово смудито пробајте го, ако не вие доволно благо можи да си додадете уште мед или кафеав шеќер по вкус.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани