Чоколадото се ренда и се става во загреаната вода. Го топиме на тивок оган, па го додаваме млекото со шеќерот. Убаво се разматува да се растопи шеќерот. На крај се додава свареното кафе.

За помалку може да се намалат состојките.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови