Оревите се мелат доколку не се смелени.
Исто така се мелат и бисквитите.
Кората од лимонот се ренда.

Чоколадото се растопува. Најдобро е да се растопи со методата „сад во сад“.

Сите состојки се мешаат и се меси тессто со средна дебелина.

Од неа се вадат форми, нормално во срца и се прелеваат со топена чоколада. Се оставаат да се стврднат малку.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови