Подготовка:

1. Во длабок сад просејте ги брашното, какаото, пецивото и солта. Додајте го шеќерот и измешајте.

2. Во друг сад изматете ги, со жица, јајцата, маслото и млекото. Откако ќе се соединат додајте ги во садот со сувите состојки. Измешајте.

3. Во калап за мафини наредете хартиени корпички. Со смесата наполнете ги корпичките(по 2/3).
Одозгора нанесете чоколадни капки. Печете во загреана рерна на 180 степени, 20-25 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани