Здраво, но и сепак слатко. Мандарини во чоколадна глазура! Ммм вреди да се проба.
Најпрво го топиме чоколадото на пареа. (Можете да додадете и путер, млеко, меѓутоа јас користев чисто млечно чоколадо)
Секое парче го брцкаме во растопеното чоколадо и поросуваме со сецкан бадем.
Оставете ги неколку минути во фрижидер за да се стегне чоколадото.
Ваков рецепт може да се примени на секое овошје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови