Во топло млеко го ставаме чоколадото да се растопи, потоа ги додаваме останатите состојки и мешаме додека смесата не се згусти и соедини. Смесата ја истураме во мал правоаголен плех, го обложуваме со фолија и го ставаме во фрижидер да се стегне. Се сече по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови