Изматете ги белките со шеќерот во прав и ванилата.
Додадете неколку капки јаболков оцет.
Нека смесата се згусне и биде пенеста.
Додадете го претходно стопеното чоколадо, а потоа и какаото и брашното.
Пред самиот крај пуштете ја и брусницата.
Благо промешајте, па со лажица земајте и нанесувајте на хартија за печење.
Печете 15 минути на 150 степени.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови