Посни, вкусни и пред се чоколадни...

Водата и шеќерот ставете ги да зовријат. Откако ќе зовријат додадете ги маргаринот и искршената чоколада. Тргнете ги од оган и мешајте додека не се растопат. Веднаш додадете ги другите состојки и промешајте.
Додека смесата е уште топла, ставете ја во калап обложен со најлонска фолија.
Ставете го калапот во фрижидер за да се стегни смесата, потоа извадете го колачот и чоколадирајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови