Загрејте ја рерната на 250 степени. Ставете хартија за печење на тавата за печење.

Во голем сад, размешајте ги заедно шеќерот во прав, какаото и солта. Додадете ги белките (почнете со 2) и екстрактот од ванила и мешајте. Ако смесата е премногу густа додадете уште белки.

Со лажица распоредете ја смесата на тавата за печење. Печете околу 14 минути додека горниот дел од колачињата не напукне малку. Оставете ги колачињата да се изладат пред да ги извадите од тавата.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови