Помешајте ги сувите состојки шеќерот, брашното, какаото, а потоа додајте ги јајцата, млекото и путерот. Добро измешајте и претурете ја смесата во тава за печење и ставетеа во рерна загреана на 200 степени печете 10 минути извадете ја и проверете со чепкалка за заби дали е готова.
Оставете ја да се олади, а за тоа време стопете го чоколадото измешано со павлаката. Прелијте ја тортата и послужете.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови