Мојата омилена торта.

Подготовка

Во длабок сад изматете ги белките во цврст снег, па постепено додадете го и шеќерот. Матете додека да се стопи шеќерот. А, потоа додадете ги и останатите состојки и изматете за да добиете еднолична смеса.

Смесата ставете ја во нелеплива тава за печење или тава обложена со хартија за печење и печите во загреана рерна на 200 степени околу 7-8 минути

Пандишпанот поделете го на три еднакви дела

Фил
Во сад на тивок оган ставете ги водата, шеќерот, чоколадата и какаото. Постојано промешувајте. Кога ќе добиете густа и еднолична смеса, тргнете го садот од оган.

Во друг сад ставете го путерот, шеќерот во прав и жолчките. Изматете ги убаво и додадете ги во филот. Изматете кратко со миксер.

Филот поделете го на два дела. Во едниот ставете блендирани вишни, а во другиот мелени ореви и сецкана банана.

Следно, филување на тортата

Пандишпан-фил-пандишпан-фил-пандишпан.

Глазура
Чоколадата и путерот растопете ги и додадете изблендирани вишни. Промешајте и огозгора ставете врз тортата

Декорирајте по желба

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани