Јагодите најпрво измијте ги и оставете ги убаво да се исушат.
Чоколадата стопете ги на пареа, секое чоколадо измешајте го со 3 лажици масло и оставете ги малку да се изладат.
Кога ќе бидат малку изладени секоја јагода макнувајте ја во кое сакате чоколадо, можи во секое посебно или да направите шари од двете наизменично.
На здравје !!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови