Прв пат ги направив за ланскиот роденден на син ми, за да ги почeсти другарчињата
на училиште и имаше многу насмевки дечињата беа многу среќни.
За овие семафори нема да ви треба многу време, а се многу едноставни за правење.
Секое парче мачмалоу потопете го во растопеното чоколадо заедно со маслото и по три парчиња ставајте на едно стапче и на секое парче ставете по едено шарено бомбонче.
Идеално за детски роденден.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови