Подготовка:

1. Смешајте ги состојките за кората и втиснете ги или во правоаголен или во кружен калап.
2. Стопете го белото чоколадо и измешајте го со кремот од фстак. Премачкајте го преку кората.
3. Чоколадото искршете го, а павлаката и путерот вжештете ги, па прелијте ги преку чоколадото. Измешајте убаво, се да се спои. Малку нека се подизлади, па прелијте ја смесата преку кремот од фстаци.
4. Готовиот тарт ставете го во фрижидер, убаво да се стегне.
Одозгора украсете го по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови