Се матат јајцата со шеќерот.Откако ќе се изматат убаво се додава маслото, брашното, какаото, пецивото и се меша со дрвена лажица. Смесата се истура во плех обложен со мрсна хартија и се печи во загреана рерна на 170 степени 10тина минути.
Ганаш крем
Се загрева слатката павлака, но не смее да зоврие. На страна во сад се сецка ситно чоколадото. Се додава слатката павлака на чоколадото и се меша додека не се стопи потполно чоколадото. Се остава да се стегне кремот 1-2 часа.
Испеченото тесто се витка во кујнска крпа и се остава убаво да се излади. Изладеното тесто се премачкува со ганаш кремот, одозгора над кремот се распоредуваат оревите и се витка во ролат.
Се топи чоколадото на пареа заедно со маслото и млекото. Се прелива ролатот со чоколадото.