Брзо, вкусно, здраво и хранливо.....одлично за вашите дечиња.

1. Бананата ја сецкаме на помали парчиња и ја ставаме во чашката од блендерот. Го додаваме и млекото и чоколадото во прав.
2. Блендираме до хомогенизирање на состојките.
2. Послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани