Измешајте ги мелените бисквити со стопениот путер и натапкајте ги на дното на шолјичката

Редоследно измешајте ги состојките за кремот и истурете ја смесата врз подлогата.

Ставете во микробранова на 1 минута на најсилно во интервали од 15-20 секунди. Готово!

Оставете во фрижидер убаво да олади и сервирајте го со омиленото овошно слатко одозгора. Овде користев слатко од цреши и дополнив со цреши одозгора. Мераци!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани