1. Сите состојки убаво се промешуваат. Од еластичното тесто се прават колачи во форма на срце (формата се прави рачно ).
2. Колачите се редат во плех обложен со мрсна хартија и се пече на 200 степени 10-13 минути.

Овие едноставни и вкусни колачи се послужува со чај, кафе или со млеко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани