Подготовка:

1. Белките и целите јајца се матат убаво со шеќерот и ванилиниот шеќер.

2. Потоа постепено се додаваат сите преостанати состојќи.

3. Се пече на 170 степени, отприлика половина час. Домот ќе ви мириса прекрасно, додека се пече овој вкусен колач.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови