За љубителите на цимет ова се едни собено вкусни бомбици... Повелете рецепт.

Подготовка
1. Ја вариме пченицата и ја засладуваме со кафеав шеќер.
2. Заедно со бананата ја ставаме во блендер или Нутрибилет да се сомеле и соедини.
3. Ги додаваме останатите состојки па формираме бомбици.
4. Ги валкаме во кафеав шеќер во кој сме додале цимет.

Забелешка
Пченицата откако ќе ја свариме ја процедуваме од вишокот вода.
По потреба додаваме бисквити ако ни е премногу влажна смесата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани