Рецептот ми е запишан од некој кулинарски сајт, ама конечно сега му дојде редот за правење.
Урмите се засекуваат и се полнат со смеса од марципан, се затварат и се остават на страна.

За смесата од ореви се замесуваат сите состојки заедно. Секоја урма се обложува со смеса од ореви и се формира форма како ќебапче. Направените урми се прелеват со глазура од чоколада и се декорираат по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани