Едноставно, вкусно и здраво јадење.

Подготовка:
1. Сите состојки ставете ги во блендер и миксајте се додека не добиете мазна смеса.
2. Тиквата може да е печена но и подготвена на пареа.
3. По потреба, во зависност од посакуваната густина можете да додадете вода. Прилагодете го по ваш вкус, исто и зачините.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови