Тиквата ја лупиме, сечеме на коцки, зачинуваме со сол, бибер и масло и ја печеме во рерна 20 мин на 220 степени. Откако ќе се испече ја префрламе во сад и го додаваме наутот, сок од еден лимон, лукот,таанот,маслиново масло и сол.Се заедно пасираме и по потреба додаваме вода за да добиеме кремаста смеса.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови