Ова е здрава комбинација која содржи растителни влакна, протеини, магнезиум, витамини, железо итн. Прекрасно одговара со лажичка мед, во овесна каша и др. Многу брзо, едноставно и корисно.

Семињата и плодовите (јас ставив ореви, може и бадеми, лешници и сл.) се ставаат во блендер и толку!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови