Најпрво би сакала збор два за името на овој десерт.
Навистина не знам како точно да го преведам од англиски, се трудев да најдам и на интернет соодветен превод, нo не успеав. Инаку ова е десерт кој многу лесно се прави, а е превкусен.
За прв пат го пробав на 4 јули, на денот на независноста на САД, кај една фамилија која доаѓа од таму, и може да се каже дека е традиционален американски десерт.

Подготовка:

1. Во правоаголно сад, бр 30, го ставаме сецканиот путер на коцки, и го ставаме во загреана рерна да се стопи убаво.
2. Во меѓувреме ги лупиме праските, ги сечеме на парчиња и во чинијата малку додаваме шеќер.
3. Во друг сад ги матиме брашното, шеќерот, пецивото и млекото, неколку минути, со миксер. Штом е стопен путерот ја додаваме смесата и ги ставаме праските од горе.
4. Повторно садот го ставаме во рерна и продолжуваме да ја печеме питата, додека не добие убава кафена боја.
Ова е десерт кој се става топол во чинивче и тоа со лажица буквално се црпи. Од горе се додава топка сладолед. Наместо праски може да се додаде било кое овошје.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови