Значи ова фрапе не само што е брзо за правење туку е и толку енергетско-освежувачки вкусно , што не те остава само со една чаша хехехе а најомилено ми е тоа што може да се комбинира со било какво овошје...

Значи јаболката се чистат од семки,убаво се лупат и се сецкаат на коцки.
Се ставаат во блендер јаболката, сокот од јаболка,топките сладолед, циметот и медот и сето тоа убаво се миксира, при тоа млеко се додава по потреба во зависност од густината што сакате да ја добиете.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани