Ги грицкав и се блажев додека го пишував рецептов....вкуснички...

Подготовка
1. Муслите Премиум ги ставаме во Нутрибулет и ситно ги мелеме, а потоа и интегралните бисквити. Ги ставаме во еден сад.
2. Кон нив ги додаваме ситно сечканите урми и брусница, бадемите и сечканиот кандиран ѓумбир.
3. Сето ова го промешуваме да ни се соедини и да не ни се залепат сушените овошја помеѓу себе.
4. Потоа го додаваме путерот од кикирики и оризовото млеко и соединуваме.
5. Смесата ја распоредуваме во силиконски калап и оставаме да се стегне во фрижидер.

Сечеме штангли по желба ...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани