Снегулките прелијте ги со јогурт и оставете ги 30 минути да омекнат. Додајте јајце и промешајте со маталка.
Ставете тавче за палачинки да се загрее убаво.
Испржете ги палачинките.
Многу се лесни и вкусни!
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани